Nieuchronnie zbliża się smutna choć przez wielu tak celebrowana chwila. Głośniej od bomb śpiewająca, w ferajnie kolorów na niebie wściekle tańcząca i amazonką etanolu przez żyły płynąca. Ludzką przekornością świętowaniem, przywitaniem „nowego” nazywana. W krzyku od wschodu do zachodu słychać tylko głowę rozsadzające proste słowa- Szczęśliwego Nowego Roku!

W otchłań niepamięci jednocześnie grzebiąc ten zgarbiony i nikczemnością śmierdzący „stary”. Nad którego grobem niczym w cygańskiej diasporze cały świat szaleńczo tańczy! Żegnamy go bez żalu, wierząc że z pewnością był gorszy od nadchodzącego. Zatem i my zakrzykniemy, gdy już przyjdzie skrupulatnie niczym reszta przez przekupkę, na targowisku odliczona pora, słowa koktajlu życzeń.

Wśród których niech nie zabraknie gorącej miłości rozlewającej się niczym Redwood przez każdą roztańczoną komórkę ciała, rześkości karaibskiej bryzy pobudzającej jak Caipirinha na plaży, fantazji wyzwalanej z okowów konwenansów mocą Cuba Libre, a przede wszystkim zdrowia smakującego Kujawską Księżycówką lub Śliwowicą z Łącka!

Szczęśliwego Nowego Roku!

Happy New Year!

Bonne année!

і Feliz año nuevo

Šťastný nový rok!

Godt Nytår!

Frohes neues Jahr!

Gratulerer nytt år!

ბედნიერი ახალი წელი!

Mutlu Yıllar!

Feliç any nou!

Ευτυχισμένο το Νέο Έτος!

 

tekst alternatywny tekst alternatywny

Pin It on Pinterest

Share This